Американська федерація праці-Конгрес виробничих профспілок

Американська федерація праці-Конгрес виробничих профспілок - це ... Що таке Американська федерація праці-Конгрес виробничих профспілок?
Американська федерація праці - Конгрес виробничих профспілок (АФТ - КПП; american Federation of Labor - Congress of Industrial Organizations), основне профспілкове об'єднання США. Утворено в грудні 1955 року в результаті злиття Американської федерації праці (заснована в 1881) і Конгресу виробничих профспілок (заснований в 1935). Основні позиції в керівництві АФТ - КПП належать правим профспілковим лідерам. З 1955 пост президента АФТ - КПП займає Дж. Міні. Керівництво АФТ - КПП проводить політику класового співробітництва, стримує боротьбу американських робітників за свої права, часто обмежується лише символічною підтримкою страйкуючих; воно стоїть на позиціях антикомунізму, підтримує агресивний зовнішньополітичний курс американського імперіалізму. АФТ - КПП грає провідну роль в Міжнародній конфедерації вільних профспілок. В результаті угодовську позицію керівництва АФТ - КПП вплив цього профспілкового об'єднання серед американських робітників поступово падає. Частка американських робітників - членів профспілок, що об'єднуються АФТ - КПП, зменшилася з 22, 5% в 1954 до 17, 6% в 1966. У АФТ - КПП в 1966 входили 129 профспілок (15, 09 млн. Членів). До грудня 1967 чисельність АФТ - КПП скоротилася до 14, 3 млн.членів. Серед рядових членів профспілок і частини місцевих профспілкових керівників поступово посилюється невдоволення угодовську, опортуністичної політикою керівництва АФТ - КПП, все активніше висуваються вимоги про посилення страйкової боротьби, боротьби за цивільні права і проф. волі. У 1967 - 68 ці тенденції знайшли своє вираження в розриві з керівництвом АФТ - КПП однієї з найбільших профспілок США - Об'єднаного профспілки робітників автомобільної і авіаційної промисловості (1, 3 млн. Членів), керівник якого (У. Рейтер) займав з 1955 пост віце -президента АФТ - КПП.

Друковані органи АФТ - КПП: тижневик "ЛФЛ - СІО ньюс» ( «AFL - CIO News") і щомісячний журнал "Американ федерейшеніст" ( "American Federationist").

В. П. Карпов.

Велика радянська енциклопедія. - М.: Радянська енциклопедія. 1969-1978.