Бріллюен Леон

Бріллюен Леон - це ... Що таке Бріллюен Леон?
Бріллюен (Brillouin) Леон (р. 7. 8. 1889 році, Севр, поблизу Парижа), французький фізик. Навчався в Мюнхенському і Паризькому університетах. У 1928-32 професор Паризького університету, в 1932-39 професор Колеж де Франс. У 1941 переїхав до США, де викладав в різних університетах. Професор Колумбійського університету. Коло наукових інтересів Б. вельми широкий: класична електродинаміка, квантова механіка, фізика твердого тіла, радіофізика, статистична фізика, теорія інформації.

Одночасно з німецькими фізиками Г. Вентцелем і Х. Крамерсом (1926) розробив метод квазікласичного наближення в квантовій механіці. Б. знайшов залежність намагніченості парамагнетика від напруженості магнітного поля і температури (формула Б.). Відкрив існування зон "дозволених" значень енергії електронів в твердому тілі (т. Н. Зон Бріллюена) і вперше пояснив багато фізичні властивості металів і напівпровідників. Б. розвинув нову концепціюмеханізмараспространенія електромагнітних хвиль в хвилеводах.

Починаючи з 40-х рр. Б. особливу увагу приділяє теорії інформації. Вивчав питання спільності і взаємозв'язку поняття ентропії в термодинаміці і теорііінформаціі. Показав, що отримання інформації про стан фізичної системи еквівалентно відповідного зменшення її ентропії і, в згоді з другим початком термодинаміки, неминуче супроводжується компенсуючим зростанням ентропії будь-якої іншої системи.


Соч. у русявий. пер. : Квантова статистика, Хар. - К., 1934; Атом Бора, М. -Л. , 1935: ультрависокочастотних хвилі, "Успіхи фізичних наук», 1941, т. 25, ст. 4; Теорія магнетрона, М., 1946; Поширення хвиль в періодичних структурах, М., 1959 (совм. З М. Пароди); Наука і теорія інформації, М., 1960; Наукова невизначеність і інформація, М., 1966.

Велика радянська енциклопедія. - М.: Радянська енциклопедія. 1969-1978.